Z wykształcenia – europeistka – absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na kierunku Europeistyka na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W 2017 r. ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W 2023 r. obroniła rozprawę doktorską pt. „Dostosowanie studiów ekonomicznych do potrzeb pracodawców w Polsce” uzyskując stopień doktora nauk ekonomicznych.
Od 2014 r. zatrudniona na stanowisku asystenta w Katedrze Europejskiej Integracji Gospodarczej na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a od 2019 r. w Katedrze Studiów Europejskich i Integracji Gospodarczej w Instytucie Ekonomii w Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Obecnie zatrudniona na stanowisku adiunkta.
W pracy naukowo-badawczej zajmuje się problematyką integracji europejskiej w kontekście gospodarczym i społecznym w obszarze rynku pracy (w tym szczególnie zjawisko pracy i biedy, np. prekariat, working poor, underemployment), polityki zatrudnienia oraz polityki edukacji (w tym szczególnie szkolnictwo wyższe).
Koordynatorka siedmiu samodzielnych projektów naukowo-badawczych realizowanych w ramach grantów uczelnianych na badania dla młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich: „Prekariat – nowe zjawisko na rynku pracy w Polsce” (2015 r.), „Zjawisko working poor na współczesnym rynku pracy – nowy wymiar biedy i wykluczenia” (2016 r.), „Analiza i ocena zjawiska underemployment wśród ludzi młodych w kontekście wyzwań współczesnego rynku pracy” (2017 r.), „Migrare humanum est – idealizm vs. realizm. Społeczno-ekonomiczny wymiar problemu z perspektywy kryzysu migracyjnego 2015+” (2018-2019), „Od kryzysu do strategii. Społeczno-ekonomiczny wymiar problemu migracji w Europie po 2015 r.” (2019-2020), „Unia Europejska 2020: uwarunkowania i perspektywy rozwoju integracji w świetle nowych problemów i wyzwań” (2020-2022), „Polska w Unii Europejskiej – od stowarzyszenia do dwudziestolecia członkostwa” (2023-2025).
Uczestniczka licznych krajowych i zagranicznych seminariów i konferencji naukowych. Współautorka publikacji naukowych poświęconych problematyce integracji europejskiej, w tym m.in.: „Analiza i ocena polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej” (Kraków 2013), „Kryzys w Unii – Unia w kryzysie?” (Kraków 2013), “Knowledge – Economy – Society: Global and Regional Challenges of the 21st Century Economy” (Cracow 2013), “Knowledge – Economy – Society: Contemporary Tools of Organizational Resources Management” (Cracow 2014), „Kryzys Unii czy kryzys w Unii? Kierunki dyskusji nad przyszłością integracji europejskiej” (Warszawa 2014), “Knowledge – Economy – Society: Challenges and Development Trends of Modern Economy, Finance and Information Technology” (Cracow 2015), „Nowe państwa członkowskie w Unii Europejskiej – diagnoza i perspektywy” (Warszawa 2015), „Nowe wyzwania integracji europejskiej” (Warszawa 2016), ”Nowe perspektywy integracji europejskiej w obliczu wyzwań i zagrożeń” (Warszawa 2017), „Aktualna kondycja integracji europejskiej w obliczu wyzwań zewnętrznych i wewnętrznych” (Warszawa 2019), „Piętnaście lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” (Warszawa 2020), „Wybrane polityki Unii Europejskiej” (Warszawa 2020).