Ułatwienia dostępu

Katedra Przedsiębiorczości i Innowacji

Informacje dotyczące praktyk zawodowych

Każdy student składający pracę dyplomową (licencjacką lub magisterską) i przygotowujący się do jej obrony, powinien dostarczyć do Dziekanatu pracę spełniającą stosowne kryteria, jak również szereg innych dokumentów. Poniżej przedstawiono ich listę.
  1. Prosimy o zapoznanie się z wymogami stawianymi pracom dyplomowym, uchwalonymi przez Radę Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych:

Wymogi dotyczące prac dyplomowych →

  1. Składanie i obrona pracy dyplomowej

Przy składaniu pracy licencjackiej/magisterskiej należy dostarczyć do dziekanatu:

    • zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami (z pok. 104 I p. bud. Główny)
    • indeks i kartę egz. ze wszystkimi wpisami (uzupełnione daty, godziny)
    • 2 oprawione prace (jedna z wpisem Promotora) z raportem antyplagiatowym (Z LOGO UEK) podpisanym przez Promotora
    • archiwalną wersję pracy (wg opisu na stronie UEK) z raportem antyplagiatowym podpisanym przez Promotora

Przed obroną pracy licencjackiej/magisterskiej należy dostarczyć do dziekanatu:

    • legitymację studencką
    • informację do suplementu (wypełnione czytelnie)
    • zdjęcia (IDENTYCZNE) o wymiarach 4,5 x 6,5 cm (4szt. lub 5 szt.) w „stroju galowym”

Niedopełnienie powyższych warunków skutkuje niedopuszczeniem do obrony.

  1. Prosimy o zapoznanie się z wymogami stawianymi pracom dyplomowym, uchwalonymi przez Radę Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych:

Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Innowacji

Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Innowacji rozpoczęło działalność na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w 2000 r. i z roku na rok zrzesza coraz to większą liczbę studentów zainteresowanych tematyką prowadzenia działalności gospodarczej i wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Głównym celem Koła jest promowanie przedsiębiorczości wśród społeczności akademickiej.

Do największych inicjatyw Koła Naukowego Przedsiębiorczości i Innowacji należą:

  • współorganizacja corocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który obejmuje wiele konferencji, warsztatów i spotkań z osobistościami świata biznesu,
  • współorganizacja corocznej Olimpiady Przedsiębiorczości, przeprowadzanej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych,
  • organizacja cyklicznych spotkań w ramach Business Cafe, czyli swobodnych spotkań studentów z przedsiębiorcami, chętnymi do dzielenia się swoją wiedzą oraz doświadczeniem biznesowym.

Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Innowacji współpracuje również z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości w Krakowie, który wspiera działania i rozwój Koła, m.in. poprzez zwiększenie bazy kontaktów z ludźmi biznesu. Co więcej, członkowie Koła sami nawiązują kontakty z różnymi firmami, które organizują na terenie Uczelni szkolenia i warsztaty, cieszące się ogromnym zainteresowaniem, np. szkolenie z zakresu „Zarządzanie Projektami” zrealizowane przez firmę Heuresis, czy też cykl szkoleń „Strategia 3×3” prowadzone przez firmę StuGo. Tematyka szkoleń jest różnorodna – od zarządzania projektami, finansami czy czasem, poprzez szkolenia ze sprzedaży, autoprezentację, inteligencję emocjonalną, po szybkie uczenie się, a nawet efektywną naukę języków obcych. Działalność Koła polega także na łączeniu nauki z zabawą, np. poprzez organizowanie gry biznesowej „CashFlow”, w której każdy może przyjść i poczuć się jak biznesmen, a także różnego rodzaju koncerty (np. Kasi Sochackiej) czy karaoke. Najnowszym projektem Koła Naukowego Przedsiębiorczości i Innowacji jest utworzenie KNPI TV, czyli krótkich relacji z organizowanych spotkań, jak i prowadzenie rozmów i sond wśród studentów Uniwersytetu Ekonomicznego.