Ułatwienia dostępu
Katedra Przedsiębiorczości i Innowacji
Katedra Przedsiębiorczości i Innowacji jest jednostką organizacyjną Instytutu Ekonomii w Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, powstałą w 1992 r. Założona z inicjatywy prof. UEK dr. hab. Jana Targalskiego jednostka była pierwszą taką katedrą w Polsce, a drugą sformalizowaną jednostką organizacyjną przedsiębiorczości w Polsce (po Zakładzie Przedsiębiorczości i Polityki Przemysłowej, założonym przez prof. dr hab. Bogdana Piaseckiego w 1991 r. w Łodzi), zajmującą się od początku swojego istnienia przedsiębiorczością, rozwojem ekonomicznym oraz szeroko rozumianą działalnością sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Początkowo Katedra składała się z trzech zakładów:
W 1997 r. z naszej Katedry wyłoniła się nowa jednostka organizacyjna – Katedra Podstaw Organizacji i Zarządzania (przekształcona z zakładu o tej samej nazwie), a w 2003 roku kolejna – Katedra Zarządzania Małymi i Średnimi Przedsiębiorstwami (przekształcona z Zakładu Konkurencyjności Firm).
W 2010 r. ówczesny Kierownik Katedry przeszedł na emeryturę, a władze uczelni powierzyły kierowanie Katedrą prof. dr. hab. Kazimierzowi Zielińskiemu. Przed przejściem na emeryturę prof. Jana Targalskiego – w latach 2008-2010 – funkcję p.o. Kierownika Katedry pełniła prof. UEK dr hab. Anna Francik. Od października 2020 r. funkcję Kierownika Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji pełni prof. UEK dr hab. Maria Urbaniec.
Na przestrzeni 30 lat w Katedrze pracowało łącznie 32 pracowników, a obecnie zatrudnionych jest 9 osób.
Październik
W dniach 20-21 października 2022 r. Katedra Przedsiębiorczości i Innowacji była organizatorem 11. Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu ENTRE, pt.: Współczesne wyzwana nauk ekonomicznych: „Przedsiębiorczość i innowacje jako źródła nowych trajektorii rozwoju”. Organizacja konferencji była także okazją do świętowania dwóch jubileuszy: 30-lecia Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz 50-lecia współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Bratysławie.
Listopad
W dniu 25 listopada 2021 r. prof. UEK dr hab. Maria Urbaniec została wybrana na wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Wrzesień
W dniu 20 września 2021 r. prof. UEK dr hab. Maria Urbaniec została wybrana na prezesa Oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Krakowie.
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne (PTE) jest niezależnym, profesjonalnym, ogólnopolskim stowarzyszeniem ekonomistów zrzeszającym zarówno praktyków, jak i teoretyków. Powstało w nawiązaniu do tradycji zawodowych ruchów ekonomistów na ziemiach polskich w XIX w. oraz warszawskiego Stowarzyszenia Ekonomistów i Statystyków, a także Towarzystw Ekonomicznych działających w Krakowie, Poznaniu i Lwowie w okresie międzywojennym. Celem Towarzystwa jest m.in. upowszechnianie wiedzy ekonomicznej oraz integrowanie środowiska ekonomistów reprezentujących zarówno naukę, jak i działalność gospodarczą. PTE realizuje swoją misję i cele statutowe za pośrednictwem 21 Oddziałów w całej Polsce.
Oddział PTE w Krakowie należy do najstarszych oddziałów Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, którego korzenie sięgają założonego w dniu 1 marca 1921 r. Towarzystwa Ekonomicznego .
Lipiec
Od 1 lipca 2021 r. do grona pracowników badawczo-dydaktycznych Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji dołączyła mgr Justyna Tomala.
Kwiecień
Decyzją Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie z dnia 26.04.2021 r. uruchomiony został nowy kierunek studiów Przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce, oferowany w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na studiach pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim oraz na studiach drugiego stopnia o profilu praktycznym. Opiekę merytoryczną nad tym kierunkiem sprawują dwie Katedry: Katedra Przedsiębiorczości i Innowacji oraz Katedra Polityki Ekonomicznej i Programowania Rozwoju. W ramach programu studiów oferowane są cztery specjalności, w tym dwie na studiach pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim: (1) Przedsiębiorczość i nowe technologie, (2) Konsulting gospodarczy oraz dwie na studiach drugiego stopnia o profilu praktycznym: (1) Przedsiębiorczość i finansowanie biznesu, (2) Innowacje w gospodarce.
Luty
Z dniem 1 lutego 2021 r. prof. UEK dr hab. Rafał Morawczyński został powołany na stanowisko Kierownika Katedry Teorii Ekonomii.
Grudzień
W dniu 14 grudnia 2020 r. Rada Dyscypliny Ekonomia i Finanse Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie nadała dr Rafałowi Morawczyńskiemu stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie ekonomia i finanse, natomiast od 1 stycznia 2021 r. został on mianowany na stanowisko profesora uczelni UEK.
Październik
W dniu 15 października 2020 r. odbył się uroczysty Jubileusz 70-lecia urodzin oraz 45-lecia pracy naukowo-dydaktycznej prof. dr. hab. Kaziemierza Zielińskiego oraz wręczenie tytułu doctora honoris causa dla prof. dr. hab. Kaziemierza Zielińskiego nadanego przez Hryhoriy Skovoroda University in Pereyaslav (Ukraina). Uroczystości te były połączone z Międzynarodową Konferencją Naukową z cyklu ENTRE pt. „Bezpieczeństwo finansowe i patriotyzm gospodarczy: rynki, przedsiębiorstwa, innowacje technologiczne”
Październik
Z dniem 1 października 2020 r. prof. UEK dr hab. Maria Urbaniec została powołana na stanowisko Kierownika Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji.
Maj
W dniu 18 maja 2020 r. Rada Dyscypliny Ekonomia i Finanse Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie nadała dr Marii Urbaniec stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie ekonomia i finanse. Następnie, od 1 czerwca 2020 r. Pani dr hab. Maria Urbaniec została mianowana na profesora uczelni UEK.
Marzec
Rada Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych UEK w dniu 26 marca 2018 nadała stopień doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia Panu dr Marcinowi J. Piątkowskiemu. Ponadto Rada Wydziału podjęła uchwałę o wyróżnieniu rozprawy doktorskiej dra Marcina J. Piątkowskiego.
W dniu 20 marca 2018 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Marcina J. Piątkowskiego pt. „Programy operacyjne jako instrument wsparcia inwestycji w małych i średnich przedsiębiorstwach na przykładzie województwa małopolskiego w latach 2007-2013”. Rada Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych nadała mu stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii. Promotorem pracy był prof. UEK dr hab. Krzysztof Firlej, a recenzentami prof. UWM dr hab. Piotr Bórawski (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie) oraz prof. UJK dr hab. Jarosław Karpacz (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).
Listopad
W dniach 17-18 listopada 2017 r. odbył się uroczysty Jubileusz 25-lecia działalności naukowo-badawczej oraz dydaktycznej Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji, połączony z Międzynarodową Konferencją Naukową pt. „Ekonomia przyszłości: państwo efektywne czy sprawiedliwe”
Wrzesień
Od 1 września 2016 r. prof. UEK dr hab. Krzysztof Wach został powołany na stanowisko Kierownika Katedry Handlu Zagranicznego UEK.
Kwiecień
Z inicjatywy pracowników Katedry pod kierownictwem prof. UEK dr hab. Krzysztofa Wach w dniu 6 kwietnia 2016 r. odbył się I Ogólnopolski Zjazd Katedr Przedsiębiorczości i Innowacji. Tematem przewodnim I Ogólnopolskiego Zjazdu Katedr Przedsiębiorczości oraz Innowacji był „Rozwój badań nad przedsiębiorczością: brikolaż ekonomii i zarządzania”. Znaczącym rezultatem zorganizowanego Zjazdu Katedr Przedsiębiorczości były m.in. dwie publikacje: (1) Złota księga polskich katedr przedsiębiorczości oraz (2) Leksykon polskich badaczy przedsiębiorczości
Marzec
W dniu 18 marca 2015 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski nadał tytuł profesora nauk ekonomicznych prof. UEK dr hab. Kazimierzowi Zielińskiemu, Dziekanowi Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych, Kierownikowi Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Marzec
W dniu 20 marca 2015 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Magdaleny Belniak pt. „Czynniki procesu internacjonalizacji przedsiębiorstw na przykładzie województwa małopolskiego„.
Rada Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych przyznała jej stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Promotorem rozprawy doktorskiej był prof. UEK dr hab. Krzysztof Wach, a recenzentami prof. PG dr hab. Nelly Daszkiewicz (Politechnika Gdańska) oraz prof. dr hab. Beata Glinka (Uniwersytet Warszawski).
Październik
W dniu 1 września 2014 r. dr hab. Krzysztof Wach został mianowany na stanowisko profesora nadzwyczajnego UEK.
Marzec
W marcu 2014 r. odbyła się wizyta przedstawicieli zespołu badawczego z Silesian University in Opava, School of Business Administration in Karvina (Czechy) w celu nawiązania współpracy badawczej w zakresie przedsiębiorczości i rozwoju MŚP w Europie Środkowej, a także wymiany doświadczeń oraz opracowania publikacji. Wśród gości byli: doc. Ing. Pavlina Pellesova – Head of Department of Tourism and Leisure Activities, dr Marie Gabrysova, Ing. Pavla Sykorova.
Czerwiec
W dniu 3 czerwca 2013 r. dr Krzysztof Wach uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomii na podstawie rozprawy habilitacyjnej to „Europeizacja małych i średnich przedsiębiorstw: rozwój przez umiędzynarodowienie”.
Październik
Od 1 października 2012 r. do grona pracowników naukowych Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji dołączyła dr Maria Urbaniec.
Kwiecień
W dniach 23-26 kwietnia 2012 r. odbył się uroczysty Jubileusz 20-lecia działalności naukowo-badawczej oraz dydaktycznej Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji, połączony z Międzynarodową Konferencją Naukową z cyklu 6th ENTRE „Entrepreneurship: New Tendencies and Future Sectors”
Grudzień
W dniu 10 grudnia 2010 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Żur pt. „Komunikacja jako czynnik intraprzedsiębiorczości w polskich przedsiębiorstwach”.
Rada Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych nadała jej stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Promotorem pracy był prof. AE dr hab. Jan Targalski, a recenzentami byli prof. dr hab. Wanda Kopertyńska oraz prof. dr hab. Marek Lisiński.
Wrzesień
Z dniem 1 września 2010 r. prof. UEK dr hab. Kazimierz Zieliński (Dziekan Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych) został powołany na Kierownika naszej Katedry.
Październik
W dniu 28 października naszą Katedrę z wizytą studyjną odwiedził prof. Leo van Grunsven z grupą 35 studentów z partnerskiej uczelni Utrecht University z Holandii. Goście uczestniczyli w wykładach poświęconych przedsiębiorczości i rozwojowi lokalnemu w aspekcie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a także zwiedzili uczelnię.
Wrzesień
Z dniem 1 września 2008 r. kierownik naszej Katedry – prof. UEK dr hab. Jan Targalski objął oficjalnie funkcję prorektora ds. organizacji i współpracy międzynarodowej oraz został zastępcą JM Rektora UEK.
Kwiecień
Uczelniane Kolegium Elektorów w dniu 14 kwietnia 2008 r. wybrało prorektorów na Kadencję 2008-2012. Kierownik naszej Katedry – prof. UEK dr hab. Jan Targalski został wybrany na prorektora ds. organizacji i współpracy międzynarodowej.
Luty
Pracownik naszej Katedry, dr Krzysztof Wach, został powołany na roczną kadencję członka Rady Inkubatora Krakowskiego Parku Technologicznego działającego w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Grudzień
W dniu 18 grudnia 2006 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Jacka Strojnego pt. „Wielowymiarowość związku między przedsiębiorczością jako cechą osobowości przedsiębiorcy a działaniem małej i średniej firmy”. Rada Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych nadała mu stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Promotorem pracy była prof. AE dr hab. Anna Francik, a recenzentami byli prof. dr hab. Bogdan Nogalski, prof. dr hab. Lesław Henryk Haber oraz prof. dr hab. Józef Machaczka.
Listopad
W dniu 20 listopada 2006 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Krzysztofa Wacha pt. „Wpływ otoczenia regionalnego na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw”. Rada Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych nadała mu stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Promotorem pracy była prof. dr hab. Małgorzata Bednarczyk (UJ), a recenzentami prof. zw. dr hab. Irena Pietrzyk oraz prof. dr hab. Franciszek Bławat.
Listopad
W dniu 9 listopada 2006 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Roberta Zacca pt. „Entrepreneurial and Administrative Management Approach to Business Development : a Comparative – Qualitative Analysis”. Rada Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych nadała mu stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Promotorem pracy był prof. AE dr hab. Jan Targalski.
Lipiec
W dniu 12 lipca 2006 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Małgorzaty Kosały pt. „Ocena wykorzystania potencjału innowacyjnego małych i średnich przedsiębiorstw województwa małopolskiego”. Rada Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych nadała jej stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Promotorem pracy był prof. AE dr hab. Jan Targalski, a recenzentami prof. AE dr hab. Marek Lisiński oraz prof. SGH dr hab. Krystyna Poznańska.
Czerwiec
W dniu 26 czerwca 2006 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Marty Najdy pt. „Wpływ wirtualizacji organizacji funkcjonowania małego przedsiębiorstwa na jego konkurencyjność”. Rada Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych nadała jej stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Promotorem pracy była prof. dr hab. Małgorzata Bednarczyk (UJ), a recenzentami prof. AE dr hab. Marek Lisiński oraz prof. dr hab. Kazimierz Perechuda.
Kwiecień
W dniu 24 kwietnia 2006 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Pichur pt. „Skuteczność Internetu we wspieraniu przedsiębiorczości”. Rada Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych nadała jej stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Promotorem pracy był prof. AE dr hab. Jan Targalski, a recenzentami prof. dr hab. Józef Machaczka oraz prof. AE dr hab. Ewa Zeman-Miszewska.
Marzec
Od 2006 r. Katedra bierze udział w przeprowadzaniu okręgowych eliminacji w ramach Olimpiady Przedsiębiorczości. Przewodniczącym Komisji Okręgowej był prof. J. Targalski – kierownik Katedry. W okresie początkowym członkami Komitetu Okręgowego Olimpiady byli: dr Z. Michalik, dr I. Czaja oraz E. Wolska.
Październik
Senat AE przyznał dr hab. Annie Francik stanowisko profesora nadzwyczajnego.
Czerwiec
W dniu 28 czerwca 2005 r. odbyła się obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Bożeny Kaczmarskiej z Wydziału Zarządzania i Modelowania Komputerowego Politechniki Świętokrzyskiej. Rozprawa doktorska pt. „System ekspertowy wspomagania decyzji podatkowych w małych i średnich przedsiębiorstwach” napisana została pod kierunkiem prof. AE dr hab. Jana Targalskiego. Recenzentami byli prof. dr hab. Wacław Gierulski, prof. dr hab. Józef Machaczka oraz prof. dr hab. Anna Maria Rogut. Rada Wydziału nadała jej stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu.
Czerwiec
W dniach 1-15 czerwca 2015 r. w ramach projektu CEEPUS w naszej Katedrze gościła Pani dr hab. Iveta Ubreziova z Wydziału Ekonomii i Zarządzania Akademii Rolniczej w Nitrze (Słowacja) FEM SPU. Pobyt ten zapoczątkował dwustronną współpracę międzynarodową pomiędzy naszymi uczelniami.
Kwiecień
W naszej Katedrze gościły Panie mgr Adrienn Eros oraz mgr Andrea Gubik z Wydziału Ekonomii Uniwersytetu w Miszkolcu (Węgry). Pobyt związany był z projektem CEEPUS. Natomiast w Katedrze Ubezpieczeń gościł mgr Vladimir Studec z Wydziału Ekonomii i Zarządzania Akademii Rolniczej w Nitrze (Słowacja) FEM SPU
Luty
W dniu 14 lutego odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Rafała Morawczyńskiego pt. „Bariery eksportu małych i średnich przedsiębiorstw w województwie małopolskim”. Rada Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych nadała mu stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Promotorem pracy był prof. AE dr hab. Jan Targalski.
Lipiec
W dniu 5 lipca 2004 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Zbigniew Michalik pt. „Wpływ procesów przejęć na konkurencyjność przedsiębiorstw w województwie małopolskim„. Rada Wydziału Ekonomii przyznała mu stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Promotorem rozprawy doktorskiej była prof. dr hab. Małgorzata Bednarczyk.
Czerwiec
Prof. AE dr hab. Jan Targalski gościł jako honorowy Visiting Profesor w Northumbria University Business School z wykładami dla studentów i seminariami wydziałowymi.
Grudzień
W dniu 9 grudnia 2003 r. dr Anna Francik uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Tytuł jej rozprawy habilitacyjnej to „Sterowanie procesami innowacyjnymi w organizacji”.
Styczeń
Decyzją Jego Magnificencji Rektora Akademii Ekonomicznej w Krakowie prof. dr hab. Ryszarda Borowieckiego z Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji wyłoniona została nowa katedra – Katedra Zarządzania Małymi i Średnimi Przedsiębiorstwami, której kierownikiem została prof. dr hab. Małgorzata Bednarczyk. Wraz z Panią Profesor nową Katedrę tworzyli trzej asystenci: mgr Marta Najda, mgr Zbigniew Michalik, mgr Krzysztof Wach.
Czerwiec
W dniu 4 czerwca 2002 r. podpisane zostało porozumienie o współpracy między Akademią Ekonomiczną w Krakowie a Southern Stockholm University College (Szwecja). To zapoczątkowało oficjalną współpracę z naszą Katedrą, dzięki czemu pracownicy naszej Katedry co roku uczestniczyli w Szkole Letniej organizowanej przez uczelnię partnerską. Współpraca dotyczy również wspólnej organizacji konferencji międzynarodowych.
Maj
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski postanowieniem z dnia 19 kwietnia 2002 r. nadał dr hab. Małgorzacie Bednarczyk tytuł naukowy profesora nauk ekonomicznych. Uroczystość wręczenia odbyła się w dniu 23 maja 2002 r. w Warszawie w Pałacu Namiestnikowskim.
Listopad
Pani mgr Anna Wasiluk (słuchaczka studium doktoranckiego) obroniła pracę doktorską pt. „Analiza innowacyjności w sektorze mleczarskim województwa podlaskiego”. Promotorem jej pracy był prof. AE dr hab. Jan Targalski. Recenzentami pracy byli: prof. dr hab. Barbara Dobiegała-Korona (SGH Warszawa), prof. dr hab. Czesław Glinkowski (AE Poznań), prof. dr hab. Kazimierz Górka (AE Kraków).
Kwiecień
W dniu 23 kwietnia odbyła się obrona rozprawy doktorskiej mgr. Bogdana Rogody pt. „Decyzje cenowe w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce w latach dziewięćdziesiątych”. Rada Wydziału Ekonomii przyznała mu stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Promotorem rozprawy doktorskiej był prof. Jan Targalski.
Październik
Rozpoczął się cykl spotkań z serii „Poniedziałki z Przedsiębiorczością”, którego inicjatorem była dr Izabela Czaja. W czasie spotkań można było wysłuchać prezentacji osób zajmujących się przedsiębiorczością od strony praktycznej, jak i teoretycznej. Gośćmi byli specjaliści i praktycy z kraju i z zagranicy. Cykl zainaugurował wykład Profesora Iana Stone’a z Northumbria University w Newcastle przedstawiający wizję uniwersytetu jako aktywnego uczestnika świata gospodarki. Drugi z wykładów wygłosił dr Zygmunt Barczyk z Uniwersytetu Południowego Sztokholmu w Szwecji. Dotyczył on przedsiębiorczych zachowań gmin na podstawie szwedzkich doświadczeń.
W dniu 1 listopada 1997 r. Zakład Podstaw Organizacji i Zarządzania działający w ramach Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji został przekształcony w samodzielną katedrę – Katedrę Podstaw Organizacji i Zarządzania. Kierownikiem nowej Katedry został prof. dr hab. Józef Machaczka, a pracownikami dr Ewa Belniak, dr Ewa Kozień, mgr Krzysztof Misiołek.
Katedra zmieniła strukturę i w jej obrębie powstały dwie jednostki: Zakład Przedsiębiorczości oraz Zakład Podstaw Organizacji i Zarządzania.
Katedra Przedsiębiorczości i Innowacji powstała w 1992 r. jako jednostka organizacyjna Wydziału Ekonomii w wyniku reorganizacji uczelni. Do 1991 r. dydaktyka i badania w zakresie nauk o zarządzaniu, w tym przedsiębiorczości, prowadzona była w ramach Instytutu Organizacji i Zarządzania na ówczesnym Wydziale Ekonomii Produkcji, którego część pracowników stanowiła podwaliny obecnej Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji.
Katedra rozpoczęła działalność w składzie:
Z czasem skład katedry ulegał zmianie, a pracownicy uzyskiwali kolejne stopnie i tytuły naukowe.
XVIII (2023/2024) | Zrównoważone przedsiębiorstwo |
XVIII (2022/2023) | Biznes i zarządzanie |
XVII (2021/2022) | Strategie inwestowania na rynku kapitałowym |
XVI (2020/2021) | Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju |
XV (2019/2020) | Zarządzanie różnorodnością w organizacji |
XIV (2018/2019) | Trendy na rynku kapitałowym |
XIII (2017/2018) | Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia |
XII (2016/2017) | Przywództwo w biznesie |
XI (2015/2016) | Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność |
X (2014/2015) | Zarządzanie zmianą |
IX (2013/2014) | Własna firma |
VIII (2012/2013) | Ludzie w przedsiębiorstwie |
VII (2011/2012) | Społeczna odpowiedzialność biznesu |
VI (2010/2011) | Inwestor na rynku – giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia |
V (2009/2010) | Marketing w przedsiębiorstwie – mechanizmy, instrumenty, strategie |
IV (2008/2009) | Współczesne zarządzanie – koncepcje i metody |
III (2007/2008) | Psychologia biznesu |
II (2006/2007) | Tworzenie wartości przedsiębiorstwa |
I (2005/2006) | Etyka w działalności biznesowej |
Na stronach internetowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie są stosowane pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.