Ekonomista, inżynier, rzeczoznawca majątkowy, adiunkt na stanowisku badawczym kierownika projektów naukowych Sowa 2020 i aktualnie Sowa 2023. Do 2019 r. pracownik Katedry Inwestycji i Nieruchomości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie kierował studiami podyplomowymi Rzeczoznawca Majątkowy i Zarządzanie Nieruchomościami oraz kilkoma projektami badawczo-wdrożeniowymi. Autor ponad kilkudziesięciu publikacji i specjalistycznych artykułów głownie na temat wyceny nieruchomości i przedsiębiorstw oraz interwencji publicznej na rynku nieruchomości.
Wykładowca problematyki wyceny nieruchomości i przedsiębiorstw na studiach podyplomowych prowadzonych przez uczelnie publiczne i prywatne oraz trener na kursach specjalistycznych dla rzeczoznawców majątkowych, pracowników administracji publicznej, przedsiębiorstw oraz sędziów w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Rzeczoznawca majątkowy z 30-letnim stażem zawodowym, w dorobku ma corocznie kilkadziesiąt wycen nieruchomości, przedsiębiorstw, aktywów niematerialnych, szkód, i in., w tym ok. połowę opinii w ramach pełnionej od 1994 r. funkcji biegłego sądowego.
W latach 2006–2009 przewodniczący Komisji Standardów PFSRM, współautor krajowych standardów wyceny, redaktor polskich wydań europejskich i międzynarodowych standardów wyceny. Członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej ds. szacowania nieruchomości. W Radzie Standardów Zawodowych Wyceny Nieruchomości przy Ministrze Inwestycji i Rozwoju pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji ds. opiniowania standardów zawodowych. W latach 1995-2022 członek Śląskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych, gdzie pełnił funkcję redaktora naczelnego kwartalnika „Nieruchomość” i przewodniczego Komisji Opiniującej. Założyciel Stowarzyszenia Biegłych Wyceny Przedsiębiorstw w Polsce, gdzie pełnił funkcje członka zarządu. Aktualnie członek Towarzystwa Naukowego Nieruchomości, członek stowarzyszony Appraisal Institute (Chicago) i American Real Estate Society.
Zainteresowania naukowe
teoria szacowania nieruchomości oraz przedsiębiorstw
interwencje publiczne na rynku nieruchomości
teoria ustalenia odszkodowań (dyferencji),
funkcjonowanie rynku nieruchomości przedsiębiorstw,
efekty zewnętrzne na rynku nieruchomości.
Prowadzone zajęcia (tylko studia podyplomowe)
Podejścia, metody i techniki wyceny
Wycena nieruchomości do celów szczególnych
Wycena nieruchomości specjalnych
Na stronach internetowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie są stosowane pliki "cookies" zgodnie zPolityką prywatności.